
Startuje konkurs na projekt domu ekologicznego!
Architekci świadomi ekologicznych trendów dbają o to, by ich projekty były przyjazne środowisku. Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Oddziałem Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich ogłasza konkurs na projekt domu ekologicznego.
Zadaniem uczestników jest opracowanie koncepcji architektonicznej domu jednorodzinnego.
Organizatorzy konkursu chcą zachęcić studentów i absolwentów do przygotowania projektów domów przyjaznych dla człowieka i środowiska. Ekologiczne inwestycje posiadają nowoczesne rozwiązania, dzięki którym znacznie redukuje się zużycie energii, wody, ale też ilość generowanych odpadów.
Zwycięzcy konkursu na najlepszy projekt wezmą udział w wyjeździe studyjnym, związanym z tematyką konkursu. Na pozostałych laureatów konkursów czekają nagrody rzeczowe: rower, hulajnoga elektryczna i smartwatch. Najlepsze prace będą zaprezentowane w publikacji pokonkursowej. Partnerem medialnym inicjatywy jest miesięcznik architektoniczny „Architektura-murator”.
Najważniejsze informacje
Termin nadsyłania zgłoszeń: 13 czerwca 2022 r. do godziny 16:00.
Najlepsi projektanci zostaną wyłonieni do 7 lipca 2022 r.
Więcej informacji o konkursach na stronie www.domzklimatem.gov.pl w zakładce Konkursy
POLECAMY

Parki kieszonkowe to bardzo małe parki przeznaczone do publicznego wypoczynku. Najczęściej są to niewielkie publiczne tereny zielone zlokalizowane na placach miejskich lub na wydzielonych małych fragmentach gruntów między budynkami.

Ogród deszczowy to nasadzenia rodzimych roślin (dobrze funkcjonujących w środowisku podmokłym) na podłożu o dobrej przepuszczalności i chłonności wody.

Efektywne zagospodarowanie wód opadowych oraz roztopowych może przynieść wiele korzyści dla lokalnego środowiska naturalnego, a także spore oszczędności dla budżetu domowego.

Budownictwo w technologii prefabrykowanego drewna jest na świecie coraz popularniejsze.

Powszechnie wiadomo, że drewno jest wytrzymałym materiałem, który ma szerokie zastosowanie. Budynki drewniane są ekologiczne i wyróżniają się krótkim czasem budowy.

3 stycznia ruszyła nowa wersja Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze"