wcags A A A A A- A+
Obrazek Słojów
ekobudownictwo_pr.png

2022-01-24

Konkurs o ekobudownictwie

Projektowanie i wznoszenie obiektów ekologicznych to niekwestionowana przyszłość branży architektonicznej oraz budowlanej. Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Oddziałem Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich ogłasza konkurs związany z tematyką ekobudownictwa. 


Zadaniem konkursowym jest przedstawienie zagadnienia, które w kontekście ekobudownictwa wydaje się uczestnikom ważne i przyszłościowe, a wiedza o nim warta rozpowszechnienia i stosowania. 


Organizatorzy konkursu chcą zachęcić studentów do poszerzania wiedzy na temat budownictwa ekologicznego. Ekobudownictwo jest związane m.in. ze stosowaniem odnawialnych źródeł energii, materiałów o niskim śladzie węglowym i zmniejszaniem ilości odpadów generowanych przez budynki.  


Na laureatów konkursu czekają nagrody rzeczowe - rower, hulajnogi, smartwatch. Nagrodzone prace będą zaprezentowane w publikacji pokonkursowej, aby szeroko promować i zachęcać do korzystania z pomysłów, które wpisują się w koncepcję budownictwa ekologicznego. Partnerem medialnym tej inicjatywy jest miesięcznik architektoniczny „Architektura-murator”.


Termin nadsyłania prac w konkursie - 14 marca 2022 r. o godz. 16:00.  Zwycięzców konkursu poznamy już w kwietniu 2022 r. 


Więcej informacji na stronie www.domzklimatem.gov.pl w zakładce Konkursy