wcags A A A A A- A+
Obrazek Słojów
zdjecie_domku.jpg

2023-05-29

Zapraszamy do udziału w konkursie „Mój Dom z Klimatem”

Generujesz prąd dzięki instalacji fotowoltaicznej? Ogrzewasz dom pompą ciepła? A może zbierasz deszczówkę? Jeśli jesteś mieszkańcem domu jednorodzinnego, w którym zastosowano ekologiczne rozwiązania, to zgłoś się do konkursu „Mój Dom z Klimatem”! To świetna okazja na promocję odpowiedzialnych klimatycznie technologii oraz zdobycie atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Jaki jest cel konkursu?

W dobie zmian klimatycznych ważne jest, aby w architekturze promować rozwiązania przyjazne środowisku. Celem konkursu jest popularyzacja budownictwa zrównoważonego. To również doskonała okazja, by propagować ciekawe, nowoczesne rozwiązania służące zwiększaniu efektywności energetycznej budynków opartych na odnawialnych źródłach energii i wykorzystaniu ekologicznych materiałów.

Co można wygrać? 

Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Będą to m.in. rowery, tablety, smartwatche. Co więcej, najlepsze instalacje zostaną zaprezentowane na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Jak wziąć udział w konkursie?

Wystarczy, że prześlesz formularz zgłoszeniowy, w którym opiszesz swoją ekologiczną inwestycję oraz dołączysz kilka zdjęć lub film. W wyborze najlepszych projektów będą brane pod uwagę m.in. następujące kryteria:

  • jakość rozwiązań w kontekście ochrony krajobrazu, zasobów oraz energooszczędności,
  • ślad węglowy materiałów użytych w budynku,
  • estetyka, czyli wygląd budynku oraz jego najbliższe sąsiedztwo,
  • wykorzystanie takich programów, jak: Czyste Powietrze, Mój Prąd, STOP SMOG, Moja Woda i Moje Ciepło.

Do kiedy można wysłać zgłoszenia? 

Na zgłoszenia czekamy do 15 czerwca 2023 r. pod adresem konkurs@domzklimatem.gov.pl.

Przed wysyłką zapoznaj się z regulaminem konkursu.

Zapraszamy do udziału!