
Na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwujemy wzrost poziomu świadomości ekologicznej mieszkańców Polski. Coraz większą wagę przywiązujemy do dbałości o środowisko naturalne, zaczynamy też dostrzegać, że to właśnie nasze codzienne wybory i decyzje mają wpływ na otoczenie, w którym żyjemy i na to, co pozostawimy po sobie przyszłym pokoleniom. Do jednej z ważniejszych życiowych decyzji należy to, gdzie i jak będziemy mieszkać. Dlatego myśląc o własnych czterech kątach, oprócz wygody i funkcjonalności, nie zapominajmy o parametrach związanych z energooszczędnością oraz o wyborze ekologicznych źródeł ciepła......
Rusza kampania Ministerstwa Klimatu pn. „Dom z klimatem”.
„Dom z klimatem” to dom, który nie zanieczyszcza powietrza, bo jest ogrzewany ekologicznym źródłem ciepła. Dom, który generuje oszczędności finansowe i energetyczne dzięki właściwej termomodernizacji, wykorzystaniu energii słonecznej, a także zbieraniu deszczówki z terenu całej posesji. „Dom z klimatem” to również dom wykonany z naturalnych, w pełni odnawialnych surowców.
Kampania będzie stanowiła źródło informacji o dostępnych programach wsparcia finansowego, dzięki którym także Twój dom może mieć klimat.
W ramach kampanii chcemy też zachęcać wszystkich tych, którzy dopiero planują budowę domu, do stosowania odnawialnych materiałów konstrukcyjnych. Dlatego na naszych stronach www podzielimy się wiedzą na temat nowoczesnych technologii w budownictwie, wyjaśnimy w jaki sposób zmniejszyć roczne rachunki za ogrzewanie oraz jak zagospodarować wody opadowe.
POLECAMY

Powszechnie wiadomo, że drewno jest wytrzymałym materiałem, który ma szerokie zastosowanie. Budynki drewniane są ekologiczne i wyróżniają się krótkim czasem budowy.

3 stycznia ruszyła nowa wersja Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze"

Budynki użyteczności publicznej mogą być nowoczesne, energooszczędne, a także ekologiczne dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów budowlanych. O budownictwie drewnianym rozmawiamy z laureatem nagrody specjalnej w konkursie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Czy da się zbudować dom funkcjonalny, a na dodatek oryginalny? Tak! Dowodzi temu Dom Kontrastowy zaprojektowany przez Pasywny m2.

Od 15 grudnia 2022 r. zmienia się poziom dofinansowania w ramach Programu Mój Prąd 4.0. W nowej odsłonie programu zwiększono dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej, które wyniesie maksymalnie 6000 zł i do magazynu energii elektrycznej które wyniesie maksymalnie 16 000 zł.

Nowoczesne budownictwo stawia na funkcjonalność i minimalizm. Bryły domów są proste i energooszczędne.