konkurs@domzklimatem.gov.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 5 października 2020 r.

Masz pytania dotyczące konkursu? Skontaktuj się z sekretariatem pod numerem + 48 535 046 465 lub wyślij wiadomość na konkurs@domzklimatem.gov.pl

" />
wcags A A A A A- A+
Obrazek Słojów
dom2.webp

Konkurs

Sektor budowlany odpowiada za 35% całkowitej emisji gazów cieplarnianych oraz 40% zużycia energii na świecie. To jakie technologie wybieramy do budowy ma ogromny wpływ na środowisko.

Żeby ograniczyć emisyjność budynków stosujemy nie tylko różnego rodzaju rozwiązania instalacyjne: pompy ciepła, kolektory słoneczne, wentylację z odzyskiem ciepła czy mini elektrownie wiatrowe ale również coraz większa wagę przykładamy do przyjaznych dla środowiska metod budowy. Choć w Polsce nadal dominują budownictwo murowane i żelbetowe, to  właśnie nowoczesne technologie drewniane są  postrzegane na całym świecie jako jedne z najbardziej ekologicznych.

Ministerstwo Klimatu wspiera ekologiczne i proklimatyczne inwestycje. Chcąc docenić starania projektantów, inwestorów i wykonawców z całej Polski nagrodzimy najlepszą zrealizowaną inwestycję, która sprzyjają ochronie klimatu i została wykonana w technologii wykorzystującej drewno, jako element konstrukcyjny obiektu.

Jesteś inwestorem, wykonawcą lub projektantem takiego budynku? Koniecznie wypełnij formularz zgłoszeniowy i wyślij go na adres konkurs@domzklimatem.gov.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 5 października 2020 r.

Masz pytania dotyczące konkursu? Skontaktuj się z sekretariatem pod numerem + 48 535 046 465 lub wyślij wiadomość na konkurs@domzklimatem.gov.pl

słoje drewna 1

Weź udział

Weź udział w konkursie "Projekt z Klimatem – Konkurs dla Championów" skierowanym do architektów/zespołów projektowych, inwestorów i wykonawców, których realizacje sprzyjają ochronie klimatu.

słoje drewna 2

Zapoznaj się z regulaminem

słoje drewna 3

Zgłoś swój projekt

Wyślij zgłoszenie na adres:

konkurs@domzklimatem.gov.pl

Wyślij

słoje drewna 4

Zostań zwycięzcą