.jpg)
Uwaga architekci, wykonawcy, inwestorzy!
Do końca dnia można zgłaszać prace konkursowe w ramach konkursu: „Dom z klimatem – najlepszy zrealizowany projekt”.
Ideą zorganizowanego Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie zrealizowanych już inwestycji, które zostały zaprojektowane i wzniesione w sposób ekologiczny i odpowiedzialny klimatycznie. Przewidziano również nagrodę specjalną za inwestycję wykonaną z konstrukcji drewnianej. Konkurs dotyczy budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz użyteczności publicznej.
Konkurs organizuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Oddziałem Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich i dotyczy projektów oddanych do użytku w latach 2020-2022.
„Dom z klimatem – najlepszy zrealizowany projekt” to nie tylko kolejny konkurs. To zakrojona na szeroką skalę wizja upowszechniania ekologicznego budownictwa, które czasach kryzysu energetycznego jest zdecydowaną przyszłością branży.
Warto wziąć udział w takim konkursie nie tylko ze względu na atrakcyjne nagrody, prestiż w domenie architektury i budownictwa. To również realny wpływ na rozwój proekologicznego rozwoju gospodarki budowlanej na terenie kraju oraz zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat budownictwa przyjaznego klimatowi.
Dlatego tym bardziej zachęcamy do udziału. Zapraszamy!
Szczegóły konkursu wraz z regulaminem znajdziecie Państwo pod adresem: www.domzklimatem.gov.pl/konkurs
POLECAMY

Parki kieszonkowe to bardzo małe parki przeznaczone do publicznego wypoczynku. Najczęściej są to niewielkie publiczne tereny zielone zlokalizowane na placach miejskich lub na wydzielonych małych fragmentach gruntów między budynkami.

Ogród deszczowy to nasadzenia rodzimych roślin (dobrze funkcjonujących w środowisku podmokłym) na podłożu o dobrej przepuszczalności i chłonności wody.

Efektywne zagospodarowanie wód opadowych oraz roztopowych może przynieść wiele korzyści dla lokalnego środowiska naturalnego, a także spore oszczędności dla budżetu domowego.

Budownictwo w technologii prefabrykowanego drewna jest na świecie coraz popularniejsze.

Powszechnie wiadomo, że drewno jest wytrzymałym materiałem, który ma szerokie zastosowanie. Budynki drewniane są ekologiczne i wyróżniają się krótkim czasem budowy.

3 stycznia ruszyła nowa wersja Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze"