wcags A A A A A- A+
Obrazek Słojów
postaw-na-drewno-korzysci.jpeg

2020-08-03

Korzyści

Jeżeli dopiero planujesz budowę domu zadbaj o to, aby był on ekologiczny, zdrowy dla jego mieszkańców, miał odpowiednią izolacją termiczną, która zapewnia chłód latem i ciepło zimą. Zapewne ważne będzie także dla Ciebie aby Twój dom był szybki w realizacji, miał niskie zapotrzebowanie na energię i niskie koszty utrzymania. Te wszystkie cechy łączą w sobie nowoczesne, energooszczędne domy wykonane z drewna, które cieszą się coraz większą popularnością. 

Oszczędzaj czas

Technologie drewniane wykorzystywane współcześnie w budownictwie są bardzo zaawansowane i umożliwiają zbudowanie budynku w stanie surowym nawet w ciągu kilku dni. Takie tempo budowy możliwe jest dzięki prefabrykacji – czyli przygotowywaniu w fabryce gotowych elementów ściennych i stropowych, wyposażonych w okna i drzwi zewnętrzne. Prefabrykaty są dowożone na plac budowy i tam składane. Możliwe jest też przygotowanie fabryczne całych modułów, co jeszcze bardziej skraca czas montażu.

Oszczędzaj pieniądze 

Prefabrykowane budynki drewniane z uwagi na swoją specyfikę techniczną (szkielet drewniany wypełniony izolacją) posiadają zdecydowanie lepsze parametry termiczne od technologii murowanych. Uzyskuje się to dzięki niskiemu parametrowi przewodzenia ciepła jakie posiada drewno oraz dużej ilości izolacji w przegrodzie. Ponadto bryłę budynku kształtuje się z bardzo dużych, dokładnie wykonanych elementów (prefabrykatów). Wysoka jakość stosowanych materiałów oraz powyższe cechy technologiczne pozwalają z łatwością osiągać nawet wygórowane parametry, konieczne w obiektach niskoenergetycznych czy pasywnych. Niskie zapotrzebowanie domu na energię jest równoważne z niskimi kosztami ogrzewania.

Bądź ekologiczny

Drewno to materiał, który może zostać wykorzystany do budowy w formie nieznacznie przetworzonej, co wraz ze zdolnością wiązania dwutlenku węgla pozycjonuje go wśród najlepszych rozwiązań ekologicznych. Ekologia w budownictwie to przede wszystkim materiały bezpieczne dla środowiska i niewielka ilość energii potrzebnej do ich wytworzenia. .