wcags A A A A A- A+
Obrazek Słojów

2020-08-03

Organizator

              

Jednym z najważniejszych wyzwań współczesnego świata jest walka z negatywnymi zmianami klimatycznymi, wpływającymi nie tylko na środowisko, ale także na nasze zdrowie. Powstałe w 2019 Ministerstwo Klimatu odpowiada za szeroko pojętą politykę klimatyczną, obejmującą m.in. ochronę i racjonalne wykorzystywanie zasobów naturalnych oraz adaptację kraju do zmian klimatycznych. 

Ministerstwo odpowiada również za programy dotacyjne takie jak: Czyste Powietrze, Moja Woda, Mój Prąd oferując dofinansowania ekologicznej modernizacji domów.

2020-08-03

Partnerzy

Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe (EDG)
Stowarzyszenie zrzesza sprawdzonych producentów domów drewnianych prefabrykowanych oraz dostawców materiałów dedykowanych do tego typu budownictwa. Podstawowym celem stowarzyszenia jest promocja nowoczesnego budownictwa drewnianego prefabrykowanego oraz podnoszenie poziomu technicznego firm produkujących i realizujących takie obiekty.
Firmy zrzeszone w stowarzyszeniu świadczą wysoką jakość usług i spełniają najwyższe standardy w obszarze doradztwa, znajomości technologii oraz materiałów energooszczędnych i ekologicznych, a w szczególności wznoszenia budynków prefabrykowanych i modułowych.

Więcej informacji na stronie: www.sedg.pl

 

 

Polskie Domy Drewniane S.A.

Spółka zajmuje się tworzeniem budynków mieszkalnych, usługowych oraz mieszkalno-usługowych wykorzystując nowoczesne technologie drewniane. Konstrukcje wzniesione przez PDD spełniają założenia zrównoważonego budownictwa, wykorzystując naturalne surowce i odnawialne źródła energii. Powstałe budynki cechuje wysoka jakość, niskoemisyjność oraz nowoczesny design.

Więcej informacji na stronie: www.pddsa.com.pl

 

Instytut Techniki Budowanej
Jednostka badawcza z 75-letnim doświadczeniem. ITB jest odpowiedzialny m.in. za prace badawcze w dziedzinie budownictwa oraz prace naukowe i rozwojowe służące zapewnieniu jakości techniczno-użytkowej obiektów budowlanych. Do zadań Instytutu należy także organizacja konferencji naukowych, wydawanie certyfikatów oraz wsparcie polskiego budownictwa w kraju i za granicą.

Więcej informacji na stronie: www.itb.pl

 

baner-na-strone_nowy.v1.png

2020-08-03

Ambasador

Świat Dariusza Wardziaka, bardziej znanego jako Darek Stolarz to świat pełen strugów, desek i hebli. Pasjonat, projektant mebli, stolarz z krwi i kości — Darek zna się na drewnie jak mało kto! Ponad 20 lat doświadczenia i ogromna wiedza budzą społeczne zaufanie i stawiają go w pozycji autorytetu w branży. Wardziak stara się uciekać od szablonowego myślenia i wdraża w życie własne, kreatywne pomysły. Darek zaraża optymizmem i inspiruje tysiące obserwujących na swoim blogu, fanpage’u na Facebooku oraz koncie instagramowym. Jego autentyczność wpłynęła także na popularność wśród telewidzów. Po pojedynczych występach w programach Doroty Szelągowskiej (m.in. „Dorota was urządzi” i „Domowe rewolucje”), przyszła pora na własny format „Darek Solo”. Udział Stolarza w kampanii „Dom z klimatem” nadaje jej „ludzki” czynnik, wskazując na troskę o dobro bliskich i chęć zapewnienia im bezpieczeństwa. Darek uważany jest za „złotą rączkę” i „fachowca z sąsiedztwa”, dzięki temu kampania nabiera perspektywę zwykłego człowieka, a jej przekaz dociera do większości społeczeństwa.