
Proekologiczne podejście do życia staje się normą, a nawet obowiązkiem każdego z nas. Nie dziwi więc, że ekotrendy zauważalne są również w budownictwie. Jednym z ekologicznych aspektów w tej branży jest budowanie z naturalnych materiałów. Kreujące zdrowy klimat, drewniane obiekty ograniczają negatywny wpływ działań człowieka na środowisko. Budowanie z drewna wymaga jednak wiedzy w zakresie wykorzystania tego materiału do celów konstrukcyjnych, jak również znajomości przepisów i zasad, które muszą być przestrzegane, aby móc bezpiecznie zaprojektować i wybudować taki obiekt.
Więcj informacji na ten temat znajdą Państwo w artykule, który ukazał się w Inżynierze Budowlanym w ramach kampanii "Dom z klimatem".
Artykuł do pobrania po kliknięciu w link.
POLECAMY

Powszechnie wiadomo, że drewno jest wytrzymałym materiałem, który ma szerokie zastosowanie. Budynki drewniane są ekologiczne i wyróżniają się krótkim czasem budowy.

3 stycznia ruszyła nowa wersja Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze"

Budynki użyteczności publicznej mogą być nowoczesne, energooszczędne, a także ekologiczne dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów budowlanych. O budownictwie drewnianym rozmawiamy z laureatem nagrody specjalnej w konkursie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Czy da się zbudować dom funkcjonalny, a na dodatek oryginalny? Tak! Dowodzi temu Dom Kontrastowy zaprojektowany przez Pasywny m2.

Od 15 grudnia 2022 r. zmienia się poziom dofinansowania w ramach Programu Mój Prąd 4.0. W nowej odsłonie programu zwiększono dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej, które wyniesie maksymalnie 6000 zł i do magazynu energii elektrycznej które wyniesie maksymalnie 16 000 zł.

Nowoczesne budownictwo stawia na funkcjonalność i minimalizm. Bryły domów są proste i energooszczędne.