
Proekologiczne podejście do życia staje się normą, a nawet obowiązkiem każdego z nas. Nie dziwi więc, że ekotrendy zauważalne są również w budownictwie. Jednym z ekologicznych aspektów w tej branży jest budowanie z naturalnych materiałów. Kreujące zdrowy klimat, drewniane obiekty ograniczają negatywny wpływ działań człowieka na środowisko. Budowanie z drewna wymaga jednak wiedzy w zakresie wykorzystania tego materiału do celów konstrukcyjnych, jak również znajomości przepisów i zasad, które muszą być przestrzegane, aby móc bezpiecznie zaprojektować i wybudować taki obiekt.
Więcj informacji na ten temat znajdą Państwo w artykule, który ukazał się w Inżynierze Budowlanym w ramach kampanii "Dom z klimatem".
Artykuł do pobrania po kliknięciu w link.
POLECAMY

Do 13 czerwca 2022 roku trwa przyjmowanie zgłoszeń w konkursie na najlepszy projekt proklimatycznego domu jednorodzinnego. Zgłoszenia konkursowe mogą nadsyłać studenci i absolwenci architektury oraz budownictwa.

Szansa na uzyskanie z NFOŚiGW dotacji do pomp ciepła w nowo budowanych domach. Program "Moje Ciepło" wystartował.
.jpg)
15 kwietnia 2022 r. uruchomiono nabór do programu Mój Prąd 4.0. Jakie są warunki programu? Kto może otrzymać dofinansowanie?

Ministerstwo Klimatu i Środowiska rozstrzygnęło konkurs o ekobudownictwie skierowany do studentów zainteresowanych proekologicznymi rozwiązaniami.

Energooszczędność to jedna z najważniejszych cech nowoczesnego domu. Obok właściwych parametrów izolacyjności ścian czy dachu, istotny jest dobór materiałów budowlanych, elementów konstrukcyjnych i rozwiązań detali budynku.

Budownictwo energooszczędne w Polsce coraz bardziej zyskuje na popularności.